Yardım

Üyelik:

 • Üyelik gerekli mi?

Bireysel ya da kurumsal alışveriş yapabilmeniz ve düzenlediğimiz kampanyalardan haberdar olabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üye olarak aynı zamanda sonraki alışverişinizi de daha hızlı ve kolay verebilirsiniz. www.kitappinari.com sitesine üyelik ücretsizdir. 18 yaşından küçük kişiler sitemizden alışveriş yapamaz.

 

Üye Olma:

 • Nasıl üye olabilirim?

Sitenin üst alanında bulunan Yeni Üyelik bağlantısına tıklayıp, ilgili formu doldurarak üyeliğinizi yaratabilirsiniz. Üye olurken doğru bilgiler vermeniz bizim için önemlidir. Bu bilgiler doğrultusunda siparişleriniz sorunsuz ulaşacaktır. Ayrıca dilerseniz, yine bu bilgilerle sadece size özel kampanyalar ve haberleri paylaşabiliriz.

Üye Bilgilerini Güncelleme

 • Kayıtlı e-posta adresimi nasıl değiştirebilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra “Üyelik Bilgilerim” menüsünde yer alan Profilim bağlantısına tıklayarak açılan sayfadan Düzenle bağlantısı yardımıyla kayıtlı e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.

 • Kayıt olurken vermiş olduğum Ad, Soyadı bilgileri değişti. Ne yapabilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra “Üyelik Bilgilerim” menüsünde yer alan Profilim bağlantısına tıklayarak açılan sayfadan Düzenle bağlantısı yardımıyla kayıtlı Ad, Soyadı bilgilerini değiştirebilirisiniz.

 

Üyelik İptali

 • Üyeliğimi iptal edebilir miyim?

Üyeliğinizi sonlandırmak için destek@kitappinari.com adresine mail atabilir ya da 0212 438 66 33 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri departmanımıza ulaşabilirsiniz.

 

Şifre İşlemleri

 • Şifremi nasıl güncellerim?

Siteye giriş yaptıktan sonra “Üyelik Bilgilerim” menüsünde yer alan Profilim bağlantısına tıklayarak açılan sayfadan Şifre değiştirme bağlantısı yardımıyla yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

 • Üye şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Üye girişi alanında bulunan Şifremi Unuttum bağlantısına tıklayarak yeni şifre talep edebilirsiniz. Yeni şifre talebiniz sonrasında, www.kitappinari.com’da kayıtlı e-posta adresinize bir aktivasyon kodu içeren bir bağlantı göndereceğiz. E-posta ile gönderdiğimiz bu bağlantıya tıklayarak açılan sayfadan yeni şifrenizi oluşturabilirisiniz.

 

Teslimat Adresleri

 • Yeni teslimat adresi nereden ekleyebilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra “Üyelik Bilgilerim” menüsünde yer alan Adreslerim bağlantısına tıklayarak açılan sayfadan Yeni Adres Ekle bağlantısı yardımıyla ya da satın alma aşamasında “Adres seçimi” sayfasında bulunan “Yeni Adres Ekle” bağlantısı yardımıyla yeni teslimat adresi ekleyebilirsiniz.

 • Kayıtlı teslimat adresimi nereden güncelleyebilirim/silebilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra “Üyelik Bilgilerim” menüsünde yer alan Adreslerim bağlantısına tıklayarak açılan sayfada ya da satın alma aşamasında “Adres seçimi” sayfasında bulunan ilgili adrese ait “Güncelle” ve “Sil” bağlantıları yardımıyla teslimat adresinizi güncelleyebilir ya da silebilirsiniz.

 

Sipariş Verme

 • Nasıl sipariş verebilirim?

www.kitappinari.com sitesine giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz ürünlerin yanında bulunan “Satın Al” düğmesine basarak sepetinize ekleyeniz. Daha sonra sitenin sağ üst kısmında yer alan Sepetim düğmesine tıklayarak sepetinize geçiş yapınız. Bu sayfada “Satın Al” düğmesine tıklayarak satış işlemine başlayacaksınız.

 1. Açılan sayfadan (Adres Seçimi) teslimat adresinizi seçiniz ya da yeni bir teslimat adresi ekleyiniz.
 2. Kargo seçenekleri sayfasında tercih ettiğiniz kargo firmasını seçiniz. Bu sayfada teslimat yapılabilecek ikinci kişinin ad, soyadı bilgilerini ekleyebilirsiniz.
 3. Ödeme seçenekleri sayfasında tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçiniz.
 4. Onay sayfasında satın alma ile ilgili tercihlerinizi son bir kez kontrol edip “Siparişi Onayla” düğmesine tıklayarak satış işlemini tamamlayınız. Yine bu sayfada, siparişiniz ile ilgili bizlere iletmek istediğiniz notunuz varsa Sipariş Notu kısmına yazabilirsiniz.

Siparişiniz onaylandıktan sonra, sipariş numaranız ekrana yansıtılır ve kayıtlı e-posta adresinize sipariş bilgilerinizi içeren bir e-posta gönderilir.

Sipariş Takibi

 • Siparişimin durumunu ve detaylarını nasıl görebilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra “Üyelik Bilgilerim” menüsünde yer alan "Siparişlerim" menüsü altından ilgili alanı seçerek sevk edilmeyi bekleyen ürünlerinizi, tahsilat bekleyen ürünlerinizi, tüm siparişlerinizi ve kargonuza ait paket listenizi görebilirsiniz.

Sipariş Numarasına tıklayarak ilgili siparişe ait ürünleri, seçmiş olduğunuz ödeme yöntemi ve miktarı, kargo firması ve teslimat adresi gibi detayları görebilirsiniz.

Tüm siparişler sayfasında bugüne kadar verdiğiniz tüm siparişlerin detaylarını Sipariş Numarası, Sipariş Tarihi, Sipariş Durumu (sevk ve temin aşamasında, teslim edildi, iptal, vb.) bilgileriyle görüntüleyebilirsiniz.

 • Sipariş verdim ancak Sipariş Takibi bölümlerinde göremiyorum. Neden?

Siparişlerin sisteme iletilmesi 20 dakika aralıklarla gerçekleşmektedir, bu süre sonunda ilgili siparişiniz sisteme yansıyacak ve detaylarını görebileceksiniz.

 • Vermiş olduğum siparişi iptal edebilir miyim?

Siparişini verdiğiniz ürünlerin iptal talebini, ürünler kargoya verilmeden destek@kitappinari.com adresine mail atarak veya 0212 438 66 33 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri departmanımızı arayarak iletebilirsiniz.

 

Ödeme Seçenekleri

 • Ödeme seçenekleri nelerdir?

Kullanabileceğiniz ödeme seçenekleri Banka Havalesi ve Kredi Kartı ile ödemedir.

Havale ile ödeme yöntemini seçtim, havale / EFT yapabileceğim banka hesap numaraları nelerdir?

Alıcı Adı: 3D Basım Yayın Dağıtım Reklamcılık Sanayi ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Kuveyt Türk / Eminönü Şubesi

Hesap No: 19073397-1

IBAN: TR06 0020 5000 0190 7339 7000 01

Havale yaparken açıklama alanına sipariş numaranızı yazmanız işlemi hızlandıracaktır.

 

Takip Listesi

 • Takip listesi nedir?

Takip listesi; Sitemizde satışta olmayan ürünlerin durumunu takip edebilmenize, ürünler tekrar satışa açıldığında satın alabilmenize olanak sağlayan ya da hemen satın almak istemediğiniz ama bir listede saklamak istediğiniz ürünleri ekleyebileceğiniz listedir.

 

İptal ve İade

 • Ürün iadesi nasıl yapılır?

COVID-19 salgını dolayısıyla geçici bir süre için iade süresi 120 güne uzatılmıştır. Cayma hakkının kullanılması için Müşteri Destek Birimi'ne e-posta veya telefon yolu ile açık bir bildirimde bulunulması gerekir.

ALICI, 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin iptal ve iade hakkına sahiptir. İptal ve iade hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak ALICI, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de iptal ve iade hakkını kullanabilir.

İptal ve iade hakkı süresinin belirlenmesinde;

 1. Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
 2. Birden fazla parçadan oluşan mallarda, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
 3. Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

İptal ve iade hakkı süresi dolmadan iade edilecek ürün/ürünler ile ilgili Müşteri Destek Birimi'mize bildirimde bulunabilir, iptal ve iade hakkı süresi dolmadan sevk irsaliyenizde yer alan iade formunu kullanarak ürünleri "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. İptal ve iade hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı Yurtiçi Kargo'dur.

İade adresi: Oruçreis Mahallesi B5 Blok No:35 Tekstilkent Cd. 34235 Esenler/İstanbul

Alıcının iptal ve iade hakkını kullanması sonucu sözleşmenin feshi durumunda, SATICI, teslimat masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ALICI'ya 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanunun 1'inci maddesine göre belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri öder.

İPTAL VE İADE HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

ALICI aşağıdaki sözleşmelerde iptal ve iade hakkını kullanamaz:

 1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 2. ALICI'nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya alıcıya anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 10. İptal ve iade hakkı süresi sona ermeden önce, ALICI'nın onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

 

Gizlilik İlkesi ve Güvenlik

 • Bilgilerim güvende mi?

www.kitappinari.com, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir.

www.kitappinari.com sunucularında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri "sınıflandırma” çalışmalarında sadece www.kitappinari.com bünyesinde kullanılmaktadır.

www.kitappinari.com, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır. Kişisel bilgiler ifşa edilmez. www.kitappinari.com, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında ziyaretçilerin hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır.

Ad, soyad, mail, telefon, adres gibi kişisel bilgileri içermeyen bu istatistiksel bilgiler www.kitappinari.com müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla www.kitappinari.com iş ortakları ile yine www.kitappinari.com üzerinde kullanılmak üzere paylaşılabilmektedir.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Üye bilgileri www.kitappinari.com içerisinde sağlanan güvenlik şartları içerisinde gizlidir ve www.kitappinari.com çalışanlarının ve görevlilerinin söz konusu müşteri bilgilerine erişimleri www.kitappinari.com Güvenlik Politikaları çerçevesinde düzenlenmiş olup; müşteri bilgileri resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir. Bu durum haricinde hiçbir kişi ve kurum ile paylaşılamaz.

www.kitappinari.com, üye ve ziyaretçilerin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç ile kullanılamaz.

www.kitappinari.com'da yayınlanan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan içerik materyali ya da fonksiyonalite, başka mecralarda yayınlanamaz.

Gizlilik İlkemiz ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için www.kitappinari.com adlı internet sitemizdeki iletişim sayfasında yer alan iletişim bilgileri aracılığı ile www.kitappinari.com ile irtibata geçebilirsiniz.

www.kitappinari.com destek hattı: 0212 438 66 33

Mail adresimiz: destek@kitappinari.com

3D Basım Yayın Dağıtım Reklamcılık Sanayi ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Oruçreis Mahallesi B5 Blok No:35 Tekstilkent Cd. 34235 Esenler/İstanbul

 

Kredi kartı ile ödeme yapmak güvenli mi?

Sitemiz SSL Güvenlik Sertifikası sahibidir.

www.kitappinari.com, hiç bir müşterisinin kredi kartı numarasını kayıt etmez. Üye girişi ve satın alma aşamasında girmiş olduğunuz tüm bilgiler 128 bit şifreleme ile ilgili sistemlere iletilir.

 

Kargo ve Teslimat

 • Kargo seçenekleri ve ücreti nelerdir?

Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı www.kitappinari.com'un anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile yapılır.

Kargonuzun teslimat süresi, anlaşmalı kargonun teslimat politikasına ve teslimat adresinize göre değişebilir.

 • Kargomu teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ürünlerinizi teslim etmek üzere adresinize gelen kargo görevlisini bekletip paketinizin dışına ve açarak içine bakıp bir sorun görürseniz o anda tespit tutanağı tutturabilirsiniz. Tutanakta sizin ve kargo görevlisinin imzası olması gereklidir.

İleride oluşabilecek iade, değişim gibi süreçler için siparişlerinize ait faturaları bir aydan az olmamak kaydıyla muhakkak saklayınız.

 

KDV Oranları

 • Sattığınız ürünlere ait KDV oranları nelerdir?

www.kitappinari.com'da satılan ürünlere ait fiyatlar cinslerine göre %0 (dergi, kitap), %8 (kitap, kitap+CD, kitap+DVD, kırtasiye), ve %18 (ajanda, takvim, harita, CD, CD-Rom, kırtasiye, CD+kitap, DVD+kitap) KDV dahil olarak gösterilmektedir.

Kargoya ait KDV ise %18'dir.

 

Diğer

 • Bunların dışında bir sorum var, ne yapmalıyım?

Bu yardım belgesinde yer almayan soru, görüş ve önerileriniz için bilgi@kitappinari.com adresine mail atarak veya 0212 438 66 33 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri departmanımızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Kapat